Image

نصب کاشی پرسلانی در نما


روش های نصب کاشی پرسلان در نما و کف ساختمان

۱)طراحی کاشی و نما:

معمار جهان هستی آن را به زیبایی آفرید و ما معتقدیم که انسان که قرار است خلیفه خدا در زمین باشد لایق دریافت زیبایی است پس مشتریان خود را درخور طرح هایی بدیع و زیبا می دانیم و این امر با دراختیار گرفتن طراحان مجرب برای ما مقدور گشته است. در این زمینه با بهره گیری از ماشین های چاپ دیجیتال و برنامه های نرم افزاری مرتبط و ۳D Max و Photoshop به همراه کاربران ماهر این برنامه ها، اقدام به ارایه طرح های کاشی نما و کف متناسب با سلیقه و نیاز مشتریان نماید.

۲)محاسبات ایستایی:

با کمک مهندسین مجرب و در پوشش قرارداد همکاری با شرکت های داخلی و خارجی توانایی محاسبات ایستایی نمای هر ساختمانی را بدون در نظر گرقتن سطح پیچیدگی آن را داریم. در این رابطه کتابچه محاسبات ایستایی نما را براساس درخواست مشتری و منطبق بر حد استحکامی که ساختمان خود را در مقابله با زلزله طراحی کرده است توسط شرکت همکار ایرانی و اروپایی فوق الاشاره تهیه و ارائه می نماییم.

مطالعات اولیه برای تهیه پیشنهاد خود و تحلیل سازه نمای خشک همراه با گردش جریان هوا انجام می دهیم. اساس این محاسبات بر پایه سیستم ایستایی خود و قوانین حاکم بر ساختمان سازی کشور می باشد.
ما تمامی امکانات ساختاری و الزامات ایستایی را در نظر گرقته و راه حل های توسعه یافته جامع ساختاری پروژه را بکار گمارده و همه را بر پایه امکانات موجود در کشور استوار ساخته ایم. نتیجه بررسی بهینه سازی،تعدادی از قطعات سیستم و الزامات ایستایی شده است.

نقشه های اجرایی:

براساس محاسبات ایستایی و مجموعه کاملی از پلان طبقات و نقشه نما و مقاطع عمودی از هر پروژه نقشه های اجرایی و کارگاهی را تهیه و به قسمت نصب پیمانکار ارائه می دهیم.

۳)ساخت و تأمین قطعات:

کلیه قطعات و لوازم مورد نیاز اجرای پروژه یا توسط شرکت طراحی و با اعمال تمامی استاندارد های روز دنیا در مراحل مختلف تولید ساخته شده و یا برای تأمین در مواردی که ساخت آنها برای شرکت اقتصادی نبوده و یا تکنولوژی و امکانات ویژه ای که خارج از حدود وظایف و اهداف شرکت می باشد را نیاز داشته، مستقیما" توسط شرکت از منابع معتبر خارجی تهیه و ارائه گردیده است تا بتوانیم به مشتری خود با خاطری آسوده ایمنی و آسایش را پیشنهاد و ارائه دهیم.

۴)نصب:

براساس نقشه های اجرایی و کارگاهی توضیح داده شده در بالا و با توجه به دیگر پروژه های در دست اجرا، پیمانکار نصب برنامه زمانبندی اجرایی خود را تهیه و به مشتری ارائه می دهد. منطبق با برنامه زمانبندی تهیه شده تمامی امور اجرایی نصب نمای پروژه با رعایت کلیه اصول مهندسی توسط تیم های مجرب نصب پیمانکار اجرا می گردد.
در این روش ابتدا با استفاده از یک ساختار پروفیل های فلزی , آلومینیومی شرایط را برای نصب قطعات آماده کرده و سپس قطعات را بر روی این شبکه به روش تماما مکانیکی وبا استفاده از "براکتها " آویزان ( یا مهار) می نمایند .

✅نما با سازه خشک به همراه گردش جریان هوا

نمای تنفس کننده چیست ؟

اگر بتوانیم لایه ای از هوا را همواره بین دیوار ساختمان و اسلب های پرسلانی , که عایق خوبی است - به صورت در جریان - داشته باشیم , با توجه به ضریب بسیار پایین انتقال حرارت هوا, توانسته ایم عایق مناسبی را ایجاد کنیم که از افت دمای ساختمان وانتشار آن به محیط بیرون در زمستان و بر عکس جلوگیری میکند .
با توجه به اینکه هوا سیال است و هوای گرم به سمت بالا حرکت میکند , این پدیده را نوعی تنفس مینامیم .این امر به ما کمک میکند که نسبت به انتقال صدا محیط بیرون به داخل ساختمان نیز جلو گیری کنیم .
چون انتقال صدا از طریقه ارتعاش انجام میشود و میزان لایه هوا فرساینده ارتعاش است .
از این روش حتی جهت جلوگیری از نشت رطوبت از محیط بیرون به داخل ساختمان و بر عکس نیز استفاده میشود .
در سالهای اخیر بیشتر آثار معماری گیرا و جالب توجه با مواد مرسوم قدیمی مانند سنگ طبیعی، چوب، پانل های پرسلان، پلاستیک و مواد فلزی توسط معماران حرفه ای شناخته شده اجرا شده اند. در مقایسه با نصب مستقیم پوشش نما بر روی جداره سازه، فوائد نمای همراه با جریان هوا عبارتند از:

۱- کاهش ریسک ترک خوردن، جداشدن و افتادن
۲- کاربری ساده
۳- نگهداری ارزان
۴- محافظت جداره سازه در مقابل عوامل جوی
۵- کاهش مصرف انرژی
۶- حذف نفوذ سرما
۷- سرعت در زمان نصب
۸- سبک کردن وزن ساختمان و بالا بردن مقاومت در مقابل زلزله

لایه های نما به همراه جریان گردش هوا:

اجزای تشکیل دهنده سیستم نما به همراه گردش جریان هوا عبارتند از:

۱- جداره خارجی سازه
۲- لایه صاف کننده
۳- لایه عایق
۴- لایه جریان هوا ( محفظه)
۵- سیستم نصب
۶- لایه پوشش نما
۷- سیستم بندها

لایه جریان هوا ( محفظه):لایه جریان هوا، فضایی با ضخامت ۳ تا ۵ سانتی متر بین عایق و پوشش نما می باشد. از آنجا که ابعاد این لایه هوا ست که گردش درست هوا و پدیده دودکش ( بالا رفتن هوای گرم ) را تضمین میکند لذا اندازه آن مهم می باشد.
وجود محفظه فوائد بی چون و چرایی نظیر:

الف- تبخیر آب انباشته شده در مصالح ساختمانی در طی دوره ساخت و ساز
ب- حذف آب تبخیری در داخل ساختمان در طی فصل زمستان
ت- سردکردن پوسته خارجی ساختمان در فصل تابستان به دلیل حرکت به سمت بالای هوا
ث- کاهش جریان حرارت از خازج به داخل ساختمان در فصل تابستان
ج‌- ممانعت از فرار حرارت از داخل به خارج به واسطه فقدان نفوذ سرما

را فراهم خواهد کرد.

لایه جریان هوا ( محفظه):

لایه جریان هوا، فضایی با ضخامت ۳ تا ۵ سانتی متر بین عایق و پوشش نما می باشد. از آنجا که ابعاد این لایه هوا ست که گردش درست هوا و پدیده دودکش ( بالا رفتن هوای گرم ) را تضمین میکند لذا اندازه آن مهم می باشد.

وجود محفظه فوائد بی چون و چرایی نظیر:

ح‌- تبخیر آب انباشته شده در مصالح ساختمانی در طی دوره ساخت و ساز
خ‌- حذف آب تبخیری در داخل ساختمان در طی فصل زمستان
د‌- سردکردن پوسته خارجی ساختمان در فصل تابستان به دلیل حرکت به سمت بالای هوا
ذ‌- کاهش جریان حرارت از خارج به داخل ساختمان در فصل تابستان
ر‌- ممانعت از فرار حرارت از داخل به خارج به واسطه فقدان نفوذ سرما

را فراهم خواهد کرد.

سیستم نصب:

این سیستم از مجموعه کاملی از اجزا با عملکردی استاتیکی جهت اتصال پوشش خارجی نما به سازه بنا و نهایتا" تحمل بارهای وارده بالاخص نیروی باد ساخته شده است. سیستم نصب میتواند از اجزای زیر تشکیل شده باشد:
۱- قلابهای قرارداده شده در نقاطی معین " اتصال دهنده موضعی "
۲- یک سازه " اتصال دهنده گسترده "

لایه پوشش نما:

عملکرد لایه پوشش نما حفاظت از ساختمان در مقابل عوامل جوی و همچنین نمایانگر یک نقطه نظر معماری است. مواد پوشش دهنده باید به درخواست های زیر پاسخگو باشد:

۱- مقاومت بالا در برابر شوکهای حرارتی و مکانیکی (استحکاک در مقابل ضربه، مقاومت در برابر تغییرات درجه حرارت و غیره)
۲- نفوذ ناپذیری در مقابل آب
۳- غیر قابل اشتعال
۴- عدم تغییر فیزیکی و زیبایی ظاهری در طی زمان
۵- افزابش مقاومت در برابر زلزله
۶- مقاومت در برابر باد (فشاری و یا مکشی)
۷- قابلیت تعویض اجزا
۸- نگهداری

سیستم بندها:

بند چیزی نیست جز فضایی که پیرامون تکه های پوشش نما را تفکیک میکند و وظیفه خاص اجازه حرکت آزاد تکه های پوشش نما حاصله از تغییر درجه حرارت یا نشست بار ساختمان یا مکانیزم های نصب را دارد. بندها میتوانند باز یا بسته شوند.

بندهای بسته:بندهای بسته آنهایی هستند که حرکت تکه های پوشش نما را اجازه میدهند و کاشی ها در فاصله فقط ۲ تا ۳ میلی متری از یکدیگر قرار می گیرند.

بندهای باز: بندهای باز آنهایی هستند که اجازه حرکت بیشتری را به تکه های پوشش نما می دهند بطوریکه حداقل در فاصله ۶ تا ۷ میلی متری از یکدیگر قرار گرفته اند. این نوع بند استفاده از تکه های پوشش نما در سایز متوسط و بزرگ را مجاز می سازد.

✅ سیستم اتصال با گیره مشهود با قابلیت تراز در جهت عمودی و افقی

در روش ابزار نصب مشهود , همانطور که از نام آن مشخص است قادر به دیدن بخشی از قسمتهای ابزار نصب هستیم . همانطور که در تصاویر زیر مشخص شده است ابتدا استاد ها نصب شده سپس پروفیلهای عمودی روی استاد ها نصب می شوند . سپس کلیپ ها یا قطعات نگه دارنده روی پروفیل ها قرار گرفته و تنظیمات فواصل روی آنها انجام می شود . در انتها قطعات اصلی روی این کلیپ ها سوار شده وزن هر قطعه با قرار گرفتن روی کلیپ پایینی منتقل شده وگشتاور آن با کلیپ بالایی کنترل میشود. در این روش همانطور که از تصویر رو برو استنباط میشود , بخش کوچکی از کلیپ ها از مقابل تشخیص داده میشود . در این صورت قطعات پرسلان حتی پس از نصب به راحتی قابلیت رگلاژ محور عرضی را دارند و در محور عمودی به سختی قابل تغییر هستند . اگر بند ها را به اندازه کافی در نظر بگیریم امکان تعویض یک قطعه پس از نصب فراهم میشود فاصله اسلب تا دیوار در این روش حداقل ۸۰ میلیمتر است.

کاشی پرسلانی نسل سوم کاشیهای کف و دیوار به کاشیهای پرسلانی تعلق دارد که مناسب نصب بر روی کف و دیوار و نمای ساختمان می‌باشند. کاشیهای پرسلانی بدلیل جذب آب بسیار پایین و فرایند تولید خاص و منحصربه‌فرد از استحکام بالایی برخوردار بوده و به نوعی می‌توان آنها را سنگ مصنوعی نامید. تنوع تولید در ابعاد و طرح باعث گرایش استفاده مصرف کنندگان از این محصول ساختمانی شده است. امروزه درمیان محصولات رایج جهت پوشش سطوح وسیع، کاشی پرسلانی به عنوان یک کاشی بدون لعاب و یا لعابدار باپخت دمابالا وتخلخل پایین وجذب آب کمتراز۵/. درصدازاهمیت بالایی برخورداربوده وحجم تولید آن نیز روزبروز بیشتر می‌شود.

پرسلان محصولی یکنواخت با رنگ بعد از پخت سفید و متراکم می باشد که از مواد موجود در طبیعت که در شرایط خاص تحت فشار بالا شکل گرفته و در درجه حرارت بالا تولید می شود.پرسلان جایگزینی زیبا و ارزنده با برترین خصوصیات یک پوشش مورد استفاده در نما و کف ساختمان ها می باشد، همچنین این محصول جدیدترین تکنولوژِی صنعت سرامیک در حال حاضر می باشد.

ویژگی های پرسلان:

استحکام خمشی بالا (دو تا سه برار سنگ های گرانیتی) جذب آب پایین تا کمتر از ۵/۰ درصد و مقاوت در برابر یخبندان ( غیر قابل نفوذ در قیاس با سنگ) مقاومت شیمیایی بالا و مقاومت در برابر لک پذیری ( مواد شوینده و پاک کننده اسیدها و بازها) مقاومت سایش بالا ( عمر طولانی و درخشش زیاد) سختی سطحی بالا ( عدم خراش سطحی و حفظ زیبایی) ثبات رنگ در مقابل نور خورشید ( که ناشی از عدم تاثیر اشعه بالا بر ساختار آن است که در سنگ های طبیعی دیده نمی شود.) قابلیت تولید در سایزهای مختلف و وجود طرح ها و رنگ های بدیع و بیکران قابلیت نصب بوسیله نصب خشک و نما و ابنیه بلند مرتبه ( به عنوان یک ابزار مهندسی قابلیت ابزار خوری و نصب قطعات را در روی خود دارد.) ضد حریق بودن ( نسبت به آتش مقاوم است و در برابر حرارت تغییر ساختار نمی دهد.)

روشهای نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان

۱- استفاده از چسب
۲- استفاده از ملات همراه با بند کشی

استفاده از چسب سرامیک پودری نظیر مگاپوکسی و K-۹۰۰ با خصوصیات ویژه‌ سبب تسریع در اجرا و اقتصادی شدن عملیات اجرا خواهد شد. این چسب بر پایه سیمان تولید می‌شود و در مقابل رطوبت و آب کاملاً مقاوم می‌باشد مواد موجود در چسب کاشی و سرامیک پودری قدرت انعطاف پذیری زیادی به آن خواهد داد و ضمناً باعث چسبندگی بیشتر می‌شود. چسب سرامیک پودری K-۹۰۰به راحتی با آب مخلوط می‌شود و پس از خشک شدن در برابر آب، رطوبت، سرما و گرما پایدار و بادوام است. از خصوصیات ویژه دیگر آن چسبندگی خوب به مصالح ساختمان، کاهش بار مرده ساختمان و کاربرد بسیار آسان آن است.

کاربردها:

۱- چسباندن سرامیک بر روی سطوح سنگی موزاییک و سیمانی.
۲- نصب قرنیزهای سنگی.
۳- انجام کارهای ظریف و دقیق که نیاز به چسبندگی بالا و مقاومت زیاددارد.
۴- زیرسازی سطوح ناهموار و مستحکم.

مزایا:

۱- قدرت چسبندگی بالا.
۲- قابل استفاده برروی سطوح افقی و عمودی.
۳- سهولت استفاده و کارآیی بالا.
۴- سبک بودن.
۵- ضد آب و غیر سمی.
۶- مقاومت کافی در مقابل لغزش.
۷- قابل اجرا روی بتن , سیمان , ملات آهک.

میزان مصرف: میزان مصرف چسب سرامیک پودری K-۹۰۰ بستگی کامل به سطح زیرکار و سرامیک موجود دارد. در حالت استاندارد سطح به ازاء هر متر مربع ۵/۲ الی ۵/۳کیلوگرم پودر چسب سرامیک مصرف می‌شود.

نحوه مصرف: بعد از تمیز و آماده کردن زیرسازی باید دو پیمانه حجمی از پودر K-۹۰۰رابا تقریباً یک و نیم پیمانه حجمی از آب مخلوط کرد تا خمیری همگن بدست آید. مخلوط باید به مدت ۱۵ دقیقه کاملاً مخلوط شود و سپس آن را بوسیله ماله شانه‌دار مصرف نمود در صورت افزایش مقاومت می‌توان مقداری از چسب بتن استفاده نمود. سرامیک ها بایستی در مدت ۱۰ دقیقه بر روی ملات خمیری نصب گردند و بعد از ۲۴ ساعت که به استحکام نهایی خود رسیدند می‌توان بندکشی کرد. برای ملاتهای ضخیم می‌توان مقداری سیمان و خاک سنگ درمخلوط چسب سرامیک اضافه شود. برای دیوار و داخل استخر حتماً بین ۷ تا ۱۰ درصد وزن سرامیک از چسب بتن آب‌بندی استفاده شود

Image

اطلاعات در خصوص چسب کاشی

با استفاده از چسب‌های کاشی و سرامیک می‌توان به سهولت محصولات پرسلانی ، گرانیتی و سنگ را در سطوح نمای ساختمان‌ها نصب نمود و این موضوع توسط ملات سیمان امکان‌پذیر نبوده و پس از گذشت زمان امکان جدا شدن، کنده‌ شدن و افتادن از روی نمای ساختمان وجود دارد که با هزینه اندک می‌توان از این امر جلوگیری کرد . بایستی پذیرفت که استفاده از تکنولوژی‌های جدید در صنعت ساختمان امری اجتناب ناپذیر است. برای برون رفت از مشکلات عدیده‌ای که در زمان ساخت‌ و ساز و پس از آن در زمان استفاده از ساختمان، وجود دارد بایستی از این دستاوردها استفاده نمود. در خصوص محصولات چسب کاشی، سرامیک و سنگ مزایای زیر را می‌توان حاصل دستاورد این تکنولوژی دانست.
١- سرعت بسیار بالا هنگام نصب
۲- استحکام در سال‌ها بعدی و زمان کاربرد.
۳-مقاومت بالا در برابر زلزله.
۴-ضد ارتعاش نمودن سطح نصب نسبت به ملات‌های دیگر.
۵-وزن بسیار کم بابت سبک‌سازی کف و هم‌چنین بدنه در هنگام نصب بر روی نما.
۶- استفاده از فضای بیشتر ساختمان به جهت استفاده از مواد کمتر.
۷- عایق رطوبتی نمودن سطح به خصوص در محل‌های بسیارمرطوب و هم‌چنین در مناطق شرجی و بد آب و هوا.
۸-در مناطق پر باران و در برابر باران‌های دائمی سطح، آب‌بندی ایجاد کرده و از نفوذ رطوبت جلوگیری می‌نماید.
۹-در مناطق سردسیر و هم‌چنین گرم‌سیر بر روی نما قابل استفاده می‌باشد.

آشنایی با اصول کرم بندی سطح کار
قبل از اقدام به کاشیکاری دیوارها ، اضلاع افقی و عمودی دیوار باید کرم بندی و کاملاً تراز و شاقول باشد .
تعریف کرم : کرم به یک نشانه ۱۰×۱۰ سانتیمتری گچی یا سیمانی که سطح روی آن مبنای آستر ملات سیمان یا اندود کاری یا کاشیکاری گفته می شود .

کرم بندی
ابتدا از یک ضلع شروع می کنیم ، کرم تخت را در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتیمتر و به ضخامت ۲ سانتیمتر با ملات سیمان و توسط ماله به طور مسطح می سازیم و اطراف کرم را به اصلاح می کشیم (پخ می کنیم) تا کرم از روی سطح دیوار جدا نشود در ضمن کرم را طوری می سازیم که سطح آن از هر طرف کاملاً تراز باشد . سپس در همان خط به فاصله لازم کرم دیگری ساخته می شود ، سطح دو کرم توسط شمشه با یکدیگر تراز می شود .
عمل کرم گیری مرحله سوم که می تواند کرم طولی باشد با فاصله لازم و گونیا با کرم دوم گرفته می شود . در این مرحله کرم سوم توسط شمشه با کرم دوم کاملاً تراز و شاقول می شود .
مرحله بعد آخرین کرم است که به فاصله اول و دوم ساخته می شود و توسط شمشه تراز دو کرم سوم و چهارم با یکدیگر تراز می شود . برای اطمینان از اینکه کرم ها تراز با یکدیگر ساخته شده اند . شمشه تراز را بر می گردانیم (سر می گردانیم) یعنی کرم چهارم را با کرم اول تراز می کنیم چنانچه دو کرم با یکدیگر تراز باشند کرم گیری صحیح اجراء شده است وگرنه باید دو مرتبه تراز شوند .

مراحل کرم بندی روی دیوار
۱-برای کرم بندی بر روی دیوار باید شاقول را بر سطح دیوار قرارداد تا بتوان ضخامت کرم را برای ریسمان کاری تعیین نمود .
۲-با توجه به ارتفاع دیوار محل هایی که بایستی کاشی شود که معمولاً ۳ متر می باشند ، در این صورت کرم با نشانه را در ارتفاع ۸۰/۲ سانتیمتری مانده به سقف انداخته و آن را کرم a می نامیم .
توجه : این نشانه باید حداقل ضخامت را داشته باشد .
۳- نشانه بعدی را ۳۰ سانتیمتر مانده به کف اجراء نموده و ضامن شاقول را بر کرم a صاف قرار می دهیم به طوری که قسمت برجستگی شاقول مماس بر کرم یا نشانه پایین به نام b قرار گیرد ، اگر زیر شاقول ها خالی بود . ملات اضافه نموده تا برابر شاقول قرار گیرد و اگر اضافه بود ، با ماله روی آن را کم کم تراشیده تا کاملاً شاقول بر سطح کرم b منطبق گردد .
۴- مراحلی که در بندهای ۲ و ۳ ذکر گردید را در ضلع مقابل انجام داده و کرم های c و d می نامیم .
۵- در مرحله بعد ریسمانی با میخ بر سطح a و c در طول دیوار کوبیده به طوری که ریسمان منطبق بر سطح c و a باشد در این موقع ریسمان ساخته شده و بوسیله ماله کرم هایی به فاصله ۹۰ سانتیمتر یا کمتر اجراء و دقت می نماییم که کاملاً مماس با ریسمان باشد آن گاه طول دیوار رابه همین ترتیب کرم بندی می نماییم .
۶- در این مرحله ریسمانی بر سطح کرم b و d می بندیم و مطابق کرم های بالایی اجرا می کنیم .
توجه : قبل از اینکه کرم بندی را شروع نماییم باید سطح کار را با جارو از گرد و خاک عاری و مرطوب نمود تا گرد و خاک روی کار از بین رفته و واسطه ای بین دیوار و ملات وجود نداشته باشد .
آشنایی با اصول چیدن رج اول
همان طور که در بخش قبلی در مورد آماده سازی دیوارها که می بایستی با کاشی پوشانده شود نکات مورد توجه آورده شد . به دو طریق می توان کاشیکاری را شروع نمود .
طریقه اول : کاشیکاری با استفاده از دوغاب ماسه و سیمان
طریقه عمل : سفت کاری یا اسکلت بنا جهت تمیز کردن از گرد و غبار جاروب زده می شود و سپس سطح آن را با آب خیس نموده و دیوارها جهت نصب کاشی با ملات خاک رس آماده می گردد . به همین منظور مقداری خاک رس چرب را به صورت ملات خمیری سفت در آورده کاشی را در آب فرو برده به اندازه ۲ تا ۳ سانتیمتر از دیوار فاصله داده آن را شاقولی نگهداشته قدری از ملات خاک رس را در ناحیه بالای کاشی طوری قرار می دهیم که لبه کاشی را نگه داشته و به دیوار نیز تیکه کند .
نصب اولین کاشی از نبش در و دربند و از پایین به بالا شروع می گردد .
پس از نصب اولین کاشی که بوسیله تراز به طور شاقول انجام می شود ، کاشی های بعدی یکی بعد از دیگری به وسیله مقدرای بسیار کم ملات خاک رس نصب می گردد تا رج اول به انتهای دیوار برسد .
سپس بوسیله شمشه بسیار دقیق کاشی های اصطلاحاً یک باد می شوند . تا سطحی یکنواخت به دست آید . پس از نصب رج اول عمل دوغاب ریزی پشت کاشی بوسیله ملاقه ، بسیار آهسته و بدون فشار ، دوغاب بر پشت کاشی به طور سرتاسری در چندین لایه تکرار می شود ، تا دوغاب ماسه سیمان بر سطح کاشی رج اول برسد . پس از خودگیری ملات پشت کاشی آرام ملات خاک رس از لبه کاشی برداشته شده ، محل های خالی را با دوغاب ماسه و سیمان پرمی نمایند .
پس از اتمام رج اول و دوغاب ریزی پشت آن شروع به نصب رج دوم بر روی رج اول نموده و در امتداد بند عمودی نصب و رج های بعدی تا ارتفاع لازم ادامه پیدا می کند . نکته قابل توجه ای که می بایستی رعایت شود بندهای افقی و عمودی در یک خط قرار گرفته باشد تا پس از بندکشی به زیبایی کار صدمه نزند .
در انتهای رج های افقی و عمودی اگر طول و عرض محلی که کاشیکاری می شود به اندازه ای باشد که می بایستی کاشی بریده شود با استفاده از الماس کاشی بریده و نصب می گردد . در آخرین رج عمودی می بایستی از کاشی لبه دار استفاده نمود تا اگر کاشی تا زیر سقف نصب نمی گردد و گچ یا سیمان تخته ای کشیده می شود زیبایی خاصی داشته باشد .
پس از پایان کاشیکاری فواصل بین کاشی ها با ملات پودر سنگ و سیمان سفید که به نسبت ( ۱ بر ۲ ) ساخته می شود پر شده و با پارچه نرم سطح کاشیکاری از ملات بندکشی تمیز می گردد .

شناسایی اصول ایمنی و حفاظت در نصب کاشی با چسب
بر روی سطوحی که با گچ یا آجر و یا کاشی که قبلاً پوشش داده شده می توان با چسب کاشی ها را چسباند .
بنای کاشیکار می بایستی بتواند از عهده این کار به خوبی برآید و مهارت های لازم با این نوع چسب ها را قبلاً کسب کرده باشد . به دلیل اینکه این چسب ها به علت داشتن خصوصیات و کیفیت خوب در صنعت ساختمان کاربردهای وسیعی دارند .
رعایت اصول ایمنی و حفاظت به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی در ترکیب این چسب ها که ماده اصلی آنها از پلیمرها یا سیمان الزامی است . این چسب ها در برابر رطوبت مقاوم بوده و از آن در کاشیکاری ، حمام ها و دستشویی و آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود زیرا در این مکان ها نسبت به سایر قسمت های ساختمان درصد رطوبت تا ۷۰ درصد بیشتر است . رعایت اصول ایمنی موقع نصب که در موقع خودگیری چسب از خود آمونیاک آزاد می نماید ، نیز الزامی است . در بعضی از چسب ها که به صورت بتونه استفاده می شود که این چسب ها نیز از چندین نوع مواد شیمیایی بخصوص ترکیب شده اند ، بنابراین در نصب کاشی ها با انواع چسب ها بایستی اصول ایمنی و حفاظتی رعایت شود .

شناسایی اصول کاربرد چسب در کاشیکاری

چسب های سرامیکی دیواری
ماده اصلی چسب های دیواری معمولاً پلیمرها یا سیمان است.چسب های پلیمری فقط در برابر رطوبت مقاومند در حالی که چسب های ضد آب برای چسباندن صفحات (سرامیکی)دیواری و موزائیک ها در محل های به کار می روند بعضی از محصولات اکریلیکی در موقع خود گیری آمونیاک آزاد می کنند. سیمان های ضد رطوبت و سیمان های پلیمر دار هم برای استفاده داخلی مناسبند وهم خارجی و می توان آنها را در لایه نازک یا کلفت به کار برد چسباننده های سیمان پلیمر برای چسباندن مرمر ،گرانیت و تخته سنگ هایی که ضخامت آنها کمتر از ۱۵ میلیمتر باشد به کار می روند در محیط های شیمیایی چسب های اپوکسی کاربرد دارند.
در به کارگیری همه چسب های ذکر شده سطح زیرین باید تمیز وبه صورت اندود تازه روی آجرکاری یا بتن صاف شود وبه مدت ۲تا ۶ دقیقه رها شود تا خشک گردد؛ دیوار ساخته شده با تخته های گچی یا چوبی باید در فاصله های ۳۰۰ میلیمتری کاملاً محکم باشد تا لقی نداشته باشند. در کارهای تعمیر ونوسازی سطوح پوسته شده ورنگ ضخیم باید پاک شده سطوح نیز صیقلی و سنباده کاری شوند.
در صورتی که چسباننده دیواری ضدآب یا سیمانی _می توان از آن به عنوان بتونه نیز استفاده کرد؛ همچنین بتونه های ضد آب دیگری در رنگ های مختلف وجود دارند که می شودآنها را نیز به کار برد . برای محل های بسیار مرطوب می توان از بتونه های اپوکسی استفاده کرد.

چسب های مخصوص
در بعضی موارد برای چسباندن سرامیک و کاشی از چسب های مایع مخصوص ویا از بتونه استفاده می کنند. چسبهای مایع غالباً روی بتن یا گچ و مانند آن بدون تراشیدن دیوار به کار می روند، این نوع مواد معمولاً در مقابل آب ،اسید ومواد نفتی مقاوم می باشند. بتونه ها معمولاً از چندین نوع مواد شیمیایی بخصوص ترکیب شده اند در هر حال طرز کار ونوع اجراو بهره برداری قبلاًباید به تأیید دستگاه نظارت برسد.
در بعضی از ساختمان ها کاشی را با چسب های رزینی به دیوار می چسبانند ولی به این نوع چسب ها در اصطلاح کارگاهی ملات نمی گویند.

آشنایی با مسطح کردن سطح زیر کار
سطح زیر کار در ساختمان های نوساز از آجر می باشد ، بنابراین برای مسطح کردن سطح زیر کار می بایستی شرایط زیر را رعایت کرد تا سپس بتوان با چسب هایی که در بالا ذکر گردید کاشی ها را با چسب به دیوار چسباند .
آماده سازی سطح زیر کار و پاک کردن سطوح دیوارها از مصالح قبلی مانند بتن و خرده آجرها و گرد و غبار .
سطوح قطعات ساختمان می بایستی از نظر ترازهای قائم و افقی ، باید کنترل شوند ، دیوار بنایی نباید بیش از ۱۰ میلیمتر از حالت شاقولی در یک طبقه خارج باشد و میزان انحراف در کل ساختمان نباید از ۳۰ میلیمتر بیشتر شود .
برآمدگی و فرو رفتگی در بدنه دیوار بنایی ، باید از ۱۰ میلیمتر کمتر باشد . انحراف از وضعیت تراز افقی نباید از ۲۰ میلیمتر در ۱۰ متر طول بیشتر باشد . برای تیغه ها میزان روا داری ، ۳ میلیمتر ارتفاع و ۱۰ میلیمتر در کل طول قطعه می باشد .
بندها باید تا عمق ۱۵ میلیمتر خالی و سطح دیوار با برس سیمی تمیز شود بلوک های مسطح باید دارای شیار باشد و گرنه باید سطح آنها تیشه کاری شود و با دریل در سطح آنها سوراخ هایی با قطر یک سانتیمتر و عمق ۲ سانتیمتر به فاصله ۷ سانتیمتر ایجاد گردد . زیر سازی بوسیله ملات ماسه و سیمان به صورت شانه ای انجام شود و سطح تراز باشد به دلیل اینکه کاشیکاری با چسب انجام می گردد . تا کاشی به راحتی نصب و تراز شود .

آماده سازی سطوحی که زیر کار آن از گچ می باشد
۱- زدودن زیرسازی از رنگ و روغن و زبر کردن زیرسازی برای ایجاد چسبندگی بیشتر .
۲- در سطوح گچی برای اجرای کاشیکاری و نصب با چسب کاشی سطح نما باید فاقد موج ، ناهمواری ، ترک ، لک و جدا شدگی باشد .
۳- قبل از کاشیکاری با چسب کلیه سطوح بایستی مرمت و بازسازی شده و از نظر تراز بودن سطح یک دست و قابل قبول داشته باشد .

آماده سازی سطح زیر کار با پوشش کاشی
کلیه سطوح که قبلاً کاشیکاری شده می بایستی با تیشه به صورت زبر در آمده تا پس از مالیدن چسب به پشت سطح کاشی خودگیری با کاشی های قبلی را داشته باشد .

شناسایی اصول نصب کاشی روی سطح چسب مالی شده
سطوح پشت کاشی می بایستی قبل از چسب مالی از گرد و غبار حاصل از محیط و انبار کردن پاک شود . تا در هنگام نصب کاشی بر روی دیوار چسب ها خودگیری داشته باشد . در هنگام مالیدن چسب باید مساحتی را که می خواهیم چسب مالی نماییم به مقدار کم تا حد چند کاشی چسب مالیده و کاشی ها را بچسبانیم و تراز نمائیم تا قبل از اینکه چسب خودگیری با سطح دیوار به انجام نرسیده باشد . بنابراین مهمترین عامل در این امر سرعت عمل و آماده بودن کاشی ها در موقع نصب می باشد که در هر ردیف از قبل زمینه کار فراهم شده و کاشی هایی که در انتهای رج ها در صورت نیاز به برش داشته قبلاً بریده و آماده شده باشد که در انتهای رج ها باعث نگردد تا چسب مالیده شده خشک شده و به همین علت کاشی ها پس از چند مدت در اثر ضربه یا شستشو کنده شود .

شناسایی اصول تراز کردن و بندکشی کاشی ها
تراز کردن کاشی ها از نظر زیبایی در اتمام کار یکی از مسائلی است که می بایستی در هنگام نصب کاشی ها بر روی سطح دیوار رعایت گردد . همان طور که در بخش های قبلی مشخصات تراز بودن دیوار شرح داده شد . سطوح قبل از نصب تراز بوده تا در هنگام نصب با چسب فقط با شمشه تراز سطوح را تراز نمود . تا در اثر برخورد نور پس از نصب ، کاشی ها زیبایی خاص خود را داشته باشند .
در هنگام نصب قطعات در حمام و یا در آشپزخانه و آزمایشگاه ها و یا نصب کابینت در صورتی که بعضی از سطوح تراز نباشد باعث می شود که کار نقص خود را نشان دهد .

بندکشی کاشی ها
پس از گذشت دو روز از نصب کاشی ها ، باید بندکشی انجام شود . به منظور زیبایی و همرنگ بودن بندکشی با زمینه کاشی ها با مخلوط کردن پودرسنگ و سیمان سفید و پودر رنگ مورد نظر که به نسبت خاصی مخلوط می گردند و توسط دوغاب تهیه شده کاشی ها را بندکشی می کنند و پس از مدت کوتاهی دوغاب اضافی که روی کاشی های باقی مانده است را با گونی نم دار پاک می کنند ، چون ممکن است پس از خشک شدن قابل پاک کردن نباشد . همچنین به هنگام نصب کاشی ها باید دقت نمود چسب کاشی روی کاشی باقی نماند ، چون پس از خشک شدن ، به راحتی قابل پاک کردن نمی باشد .
در مورد کاشی هایی که دارای خلل و فرج هستند نیز امکان خشک شدن چسب کاشی در فرورفتگی های روی نمای کاشی وجود دارد که حتماً باید دقت شود .

 

صفحه ما در اینستاگرام