Image

غرفه شرکت استیلگراف در نمایشگاه چرسای ایتالیا

نمایشگاه کاشی و سرامیک چرسای ایتالیا از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر 2018 در شهر بولونیا ایتالیا برگزار می شود. شرکت Stylgraph استیلگراف تولیدکننده انواع طرح، مستر مولد و قالب کاشی و سرامیک در این نمایشگاه در سالن 20 و در غرفه شماره B71 و B72 حضور دارد و آخرین دستاوردهای خود در زمینه طرح کاشی را در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید:

www.stylgraph.com

Image

شرکت سیستم آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه تکنارجیلا عرضه می کند

شرکت سیستم به عنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده ماشین آلات صنعت کاشی و سرامیک، امسال در نمایشگاه تکنارجیلای ایتالیا که از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر در شهر ریمنی برگزار می شود شرکت کرده و آخرین نوآوری های خود را عرضه خواهد کرد. غرفه این شرکت در سالن A1 در این نمایشگاه قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

 

Image

غرفه شرکت ولکو در نمایشگاه تکنارجیلا ایتالیا

نمایشگاه کاشی و سرامیک تکنارجیلا ایتالیا از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر 2018 در شهر ریمنی ایتالیا برگزار می شود. شرکت ICF Welko تولیدکننده انواع ماشین آلات تولید کاشی از قبیل اسپری درابر، پرس، بال کیل، کوره و ... در این نمایشگاه در سالن D1 و در غرفه شماره 115 حضور دارد و آخرین دستاوردهای خود در زمینه تولید کاشی را در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید:

اطلاعات بیشتر

Image

شرکت ویدرس آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه چرسای عرضه می کند

شرکت VIDRES به عنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده رنگ، لعاب و جوهرهای دیجیتال و انواع افکت دیجیتال، در صنعت کاشی و سرامیک، امسال در نمایشگاه چرسای ایتالیا که از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر در شهر بولونیا برگزار می شود شرکت کرده و آخرین نوآوری های خود را عرضه خواهد کرد. غرفه این شرکت درسالن 33 و غرفه A37تا A39در این نمایشگاه قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

 

Image

غرفه شرکت های نمایندگی آرپی سامانه در نمایشگاه تکنارجیلا ایتالیا

نمایشگاه کاشی و سرامیک تکنارجیلا ایتالیا از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر 2018 در شهر ریمنی ایتالیا برگزار می شود. شرکت آرپی سامانه نماینده شرکت های Italdiamant، EMACER، Tecnema-Breton در این نمایشگاه حضور خواهد داشت و میزبان بازدیدکنندگان محترم خواهد بود:

اطلاعات بیشتر

Image

شرکت متکو آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه چرسای عرضه می کند

شرکت METCO به عنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده جوهرهای سولوبل سالت و نمک های محلول د ر صنعت کاشی و سرامیک، امسال در نمایشگاه چرسای ایتالیا که از تاریخ 24 الی 29 سپتامبر در شهر بولونیا برگزار می شود شرکت کرده و آخرین نوآوری های خود را عرضه خواهد کرد. غرفه این شرکت در سالن 33 غرفه E21 در این نمایشگاه قرار دارد.

اطلاعات بیشتر

 

فروش نقدی و افزایش قیمت محصولات کاشی دکوری

جلسه انجمن کاشی و سرامیک تزیینی ایران روز دوشنبه مورخ 12 شهریورماه 97 با حضور شرکت های اصلی تولیدی کاشی و سرامیک تزیینی کشور برگزار شد. در این جلسه مدیران شرکت های سرام آرا، گرانیت لیا، نگارستان جاوید، گلسو ایمان، اطلس سرام البرز، جهانگیر سرام، آرتاسرام، پرشین دکور، پورنگ، گلدیس کاشی و ... و نشریات تخصصی صنعت کاشی و سرامیک حضور داشتند. در این جلسه با اشاره به مشکلات صنعت کاشی و سرامیک کشور، در تهیه اقلام مصرفی و مواد اولیه مورد نیاز، مشکلات گمرکی و افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی که مشابه داخلی ندارند، تصمیم گیری شد که باید قیمت محصولات کاشی دکوری براساس قیمت ارز روز به صورت نقدی دریافت شود. بر این اساس تصمیم گیری شد تا تمامی شرکت های عضو انجمن از این پس فروش خود را به صورت نقدی و با دریافت حداقل 50 درصد از وجه در هنگام عقد قرارداد انجام داده و مدت زمان حداکثری برای مابقی وجه سه ماهه درنظر گرفته شود. با توجه به نوسانات قیمت ارز، افزایش در قیمت های این محصولات درنظر گرفته خواهد شد زیرا امروزه بیش از 50 درصد قیمت محصولات دکوری وابسته به مواد اولیه استفاده شده در آن است که افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیم بر روی تهیه این مواد گذاشته است.
عدم امکان تهیه مواد اولیه برای دکور کاشی و سرامیک از داخل کشور، مشکلات عدیده گمرکی برای ترخیص مواد، تهیه تمامی اقلام مورد نیاز کارخانه به صورت نقدی، نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه تولیدی از اهم مشکلات پیش روی این صنعت در ایران است که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
هم‌چنین افزایش قیمت محصولات باتوجه به تغییرات نرخ ارز و براساس قیمت روز ارز باید مدنظر قرار گرفته شود و در جلسه‌ای در روزهای آتی این موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

Image

مروری بر اخبار روزهای گذشته در خصوص افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر صنعت کاشی

بورس نیوز: انفجار قیمت تمام‌شده کاشی و سرامیک/ چشم امید سهامداران به صادرات

افزایش نرخ چراغ خاموش شرکت های تولیدی کاشی

اقتصاد نیوز: صنعت کاشی و سرامیک قربانی نوسانات ارز

پرفروش ترین آپارتمان های تهران چه ویژگی هایی دارند؟

 

Image

هست و نیستش را آجر می‌کند اما سود بی سود!

کاربرد لعاب از دیرباز در تاریخ کهن ایران ثبت شده و ایرانیان از چند صد قرن پیش ظروف خود را با لعاب‏‏‌های سرامیکی پوشش می‌دادند تا ضمن استحکام بخشیدن به آنها، به ظروف سفالین خود زیبایی بیشتری بدهند ولی با این وجود صنعت تولید لعاب کاشی و سرامیک عمر طولانی‌ای در کشور ندارد. نخستین واحد تولید لعاب کشورمان در دهه 50 از سوی ایتالیایی‌ها در تهران و برای تامین لعاب کارخانه‌ کاشی ایرانا ایجاد شد ولی با پیروزی انقلاب اسلامی به علت محدودیت‌های ارزی و وارداتی و میل به خودکفایی، واردات فریت(لعاب) عملاً متوقف و متخصصان این صنعت بر آن شدند تا خود نسبت به تولید داخلی اقدام کنند که ادامه این روند هم‌اکنون میزان تولید لعاب در کشور را به قریب 480 هزار تن در سال رسانده است. ه گزارش ایسنا، سید علی ‎ اکبر کلانتر، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد که ریاست انجمن لعاب و رنگدانه ‎ های سرامیکی ایران را نیز برعهده دارد، یزد را قطب اصلی صنعت لعاب کشور می خواند و می‌گوید: در حال حاضر استان یزد با 46 پروانه بهره ‎‎ برداری، نزدیک به 80 درصد واحدهای تولیدکننده لعاب در کشور را به خود اختصاص داده است.

ادامه خبر

Image

صادرات ۴ میلیارد کالا به عراق در ۴ ماه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسینی در استودیوی پخش خبر 21 شبکه اول سیما افزود: در 4 ماه نخست امسال توانسته ایم حدود 4 میلیارد دلار صادرات به عراق انجام دهیم امیدواریم این رقم در ماه های آتی افزایش یابد. او ثبات و امنیت اقتصادی و افزایش قیمت کالاهای وارداتی در عراق را علل عمده صادرات ایران به این کشور اعلام کرد و ادامه داد: جهش ارزی در ایران سبب شده تا کالاهای ما قابلیت رقابت را به دست آورند البته نزدیک شدن به اربعین حسینی (ع) هم در این تجارت بی تأثیر نبوده است. حسینی گفت: یکی از بهترین ابزار برای تحقق اقتصاد مقاومتی، صادرات و بهره گیری از صنعت توریسم است. در حال حاضر صادرات کالایی ما حدود 6/5 میلیارد دلار است این رقم شامل صادرات روزانه 2 میلیون دلار برق، 27 میلیارد مترمکعب یا 5 میلیون دلار صادرات گاز می شود. این در حالی است که گاز را با قیمتی 10 برابر نرخ داخلی عرضه می کنیم پس کالای یارانه ای به عراق نمی فرستیم.

ادامه خبر

Image

کاشی و سرامیک ایران محبوب پاکستان

محمد امین لاسانی' فعال اقتصادی صنعت کاشی و سرامیک پاکستان که اخیرا برای شرکت در نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک به تهران سفر کرده بود، پس از بازگشت به اسلام آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار خرسندی از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران گفت:در سفر به تهران از نزدیک با تولیدات صنعت کاشی و سرامیک آشنا شده و با مسئولان شرکت های فعال ایرانی در این زمینه گفت و گو کردیم.

ادامه خبر

Image

تولید کاشی بدنه سفید در کاشی پرسپولیس

کاشی و سنگ پرسپولیس یزد که در سال 1386کار خود را شروع کرد در روزهای اخیر محصولات بدنه سفید خود را به بازار معرفی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید:

http://www.persepolistile.ir/pages/about-us

ادامه خبر

Image

نشست مدیران صنعت در یزد

در نشست فوق العاده انجمن کاشی وسرامیک کشور که در یکی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد ، آخرین راههای تداوم تولید و عبور از بحران و تامین مواد اولیه این صنعت بررسی شد

ادامه خبر

Image

یزد محلی مطمین برای تجارت کاشی!!!

«علی زینی‌وند» در نشستي كه در اتاق بازرگانی یزد برگزار شد، با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی و تاریخی کشورهای ایران و پاکستان، اظهار کرد: با توجه به ارتباط بسیار نزدیک مردم یزد و پاکستان و همچنین حضور حدود پنج هزار نفر یزدی در این کشور، یزد می تواند مکان مناسبی برای گسترش تجارت و بازرگانی میان کشورهای ایران و پاکستان باشد.

ادامه خبر